Egzaminy Cambridge ESOL

Potwierdź swoją znajomość języka: zdobądź międzynarodowy certyfikat Cambridge ESOL!

Egzaminy językowe Cambridge są najbardziej znanymi egzaminami językowymi na całym świecie, oferowanymi przez Uniwersytet Cambridge już od blisko 100 lat.
Zapraszamy na kursy przygotowujące do egzaminów:

Jeżeli chcesz udowodnić, że jesteś ambitny i wytrwały, Certyfikaty Cambridge są najbardziej obiektywnym i najbardziej prestiżowym ukoronowaniem zdobytych przez Ciebie umiejętności językowych!

Dlaczego egzaminy Cambridge są tak popularne?

Wszystkie te egzaminy, przygotowane przez ekspertów językowych Cambridge ESOL, oceniają umiejętność komunikacji w języku angielskim w rzeczywistych sytuacjach. Stąd wynika ich popularność wśród osób posługujących się angielskim w szkole i pracy.

W jakich sytuacjach będę potrzebować certyfikatu Cambridge ESOL?

Ten certyfikat jest dla Ciebie idealną opcją, jeżeli chcesz:

 • studiować w Polsce lub za granicą,
 • uzyskać zwolnienie z egzaminu doktorskiego w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego,
 • znaleźć dobrą pracę,
 • zostać pracownikiem polskiej służby cywilnej,
 • zostać nauczycielem języka angielskiego,
 • pracować w Ministerstwie Spraw Zagranicznych,
 • zostać przewodnikiem wycieczek,
 • otrzymać dyplom językowy ważny na całe życie.

Kto uznaje egzaminy Cambridge?

 • Certyfikaty Cambridge są honorowane przez liczne uniwersytety oraz instytucje edukacyjne na całym świecie jako potwierdzenie znajomości języka będące warunkiem przyjęcia na studia.
 • Certyfikaty Cambridge są uznawane przez największe, międzynarodowe firmy na całym świecie przy rekrutacji pracowników na stanowiska wymagające znajomości języka angielskiego oraz przy awansie zawodowym.
 • FCE, CAE, CPE, uznawane są przez Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych pracowników polskiej służby cywilnej.
 • FCE zdane na ocenę A lub B jest uznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego w przedszkolach i klasach I–III szkół podstawowych, a także nauczycielami przedmiotów prowadzonych w języku angielskim innych niż język angielski w szkołach dwujęzycznych.
 • CAE oraz CPE zdane na oceny A, B lub C jest uznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, zasadniczych szkołach zawodowych, liceach ogólnokształcących, liceach profilowanych, technikach, uzupełniających liceach ogólnokształcących, technikach uzupełniających, szkołach policealnych, bibliotekach pedagogicznych oraz innych placówkach edukacyjnych.
 • CPE jest uznawane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako dokument potwierdzający kwalifikacje językowe wymagane od pracowników ministerstwa.
 • FCE, CAE, CPE, BEC Vantage, BEC Higher oraz IELTS (powyżej 6 pkt) uznawane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych przewodników wycieczek.

Pamiętaj, że dyplomy FCE, CAE, CPE są ważne bezterminowo!

Jak przygotować się do egzaminu Cambridge ESOL?

Przygotowanie pod okiem doświadczonego nauczyciela na kursie grupowym lub na lekcjach indywidualnych jest bardzo pomocne: egzaminy Cambridge wykorzystują tzw. techniki egzaminacyjne, których nauczysz się w czasie kursu.
Jeżeli Twój poziom znajomości języka odbiega do poziomu egzaminu, który chcesz zdać, skorzystaj z naszego bezpłatnego doradztwa i dowiedz się, jaka forma i długość kursu będzie dla Ciebie najlepsza.
Oferujemy:

 • zajęcia grupowe – kursy egzaminacyjne, 60- lub 120-godzinne,
 • lekcje indywidualne – „uszyte na Twoją miarę”, dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Polecamy tę opcję osobom, które potrzebują podniesienia konkretnych sprawności językowych (np. tylko mówienia, tylko znajomości gramatyki, itp.).

Jak zapisać się na egzamin?

Nasi Słuchacze mogą zgłosić się na egzamin za naszym pośrednictwem. Wtedy my dopełniamy wszelkich formalności: przekazużemy zgłoszenie i opłatę do centrum egzaminacyjnego, a nastepnie powiadomimy Cię o wynikach egzaminu. Również w naszej szkole odbierzesz Twój certyfikat.
Dodatkowo, ponieważ jesteśmy partnerem w programie Addvantage, naszym Słuchaczom oferujemy atrakcyjne zniżki przy zgłoszeniach grupowych.

Ile wynosi opłata za egzamin?

Cena zależy od poziomu egzaminu oraz ilości zgłaszanych przez naszą Szkołę kandydatów.
FCE: od 500 PLN
CAE: od 530 PLN
CPE: od 560 PLN

Więcej informacji oraz przykładowe testy egzaminacyjne znajdziesz na stronach:
http://www.britishcouncil.org/
http://www.cambridgeesol.org/