Kursy konwersacyjne

KURS KONWERSACYJNY

Jeśli Twój poziom znajomości języka obcego jest dobry lub bardzo dobry (minimum B1) i chcesz przede wszystkim mówić i czynnie poznawać nowe słownictwo, wybierz zajęcia z konwersacji.

Na tym kursie nie będziesz potrzebować podręcznika, a każde spotkanie będzie miało ciekawy, aktualny temat. Kursy konwersacyjne w krótkim czasie pomogą Ci odświeżyć język: składają się z 12 spotkań (=24 lekcji).

DLACZEGO KURS KONWERSACYJNY?

  • przełamiesz barierę językową,
  • poszerzysz zasób słownictwa,
  • poznasz język obcy w jego naturalnym kontekście (np. fragmenty audycji radiowych, programów TV, zasoby internetowe, gry interaktywne),
  • nauczysz posługiwać się językiem w różnych jego odmianach (np. formalnym/nieformalnym),
  • poprawisz płynność komunikacji w życiu codziennym i zawodowym,
  • zdobędziesz umiejętności dyskutowania, wygłaszania opinii i sądów

Jak wyglądają zajęcia z konwersacji?

Te zajęcia prowadzą zazwyczaj native-speakerzy (czasami także polscy lektorzy). Program kursu opiera się wyłącznie na materiałach autentycznych. Wykorzystywane są także gry i zabawy komunikacyjne, które przyspieszają usprawnienie płynności mówienia.

Programy kursów konwersacyjnych zostały zaprojektowane przez naszych lektorów oraz metodyka. Staramy się, by zarówno tematyka poszczególnych lekcji, jak i ćwiczone formy komunikacji były ciekawe i zróżnicowane. Na zajęciach trenujemy wypowiedź indywidualną, rozmowę w parach i w grupach; organizujemy debaty i symulacje (tzw. role-playing games).

O KURSIE

Minimalny wiek: 16 lat

Ilość osób w grupie: od 5 do 10

Długość kursu: 24 lekcje (12 spotkań 1 raz w tygodniu po 90 minut)

Długość lekcji: 45 minut

Poziom zaawansowania: B1, B1+, B2 oraz B2+

DODATKOWE INFORMACJE

Materiały dydaktyczne: Na kursie konwersacyjnym nie będziesz używać podręcznika. Na zajęciach korzystamy wyłącznie z materiałów autentycznych: artykułów z prasy i Internetu, fragmentów filmów i programów telewizyjnych, reklam (np. ogłoszenia, ulotki…), komiksów, itp. Wykorzystujemy także gry i zabawy komunikacyjne, które przyspieszają usprawnienie płynności mówienia.

Inne pomoce do nauki: Wszystkie nasze sale są wyposażone w tablice interaktywne. Słuchacze mają dostęp do naszej biblioteki oraz czytelni.

Wi-Fi: darmowy dostęp na terenie szkoły.

Zarezerwuj miejsce na kursie:Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.

Sprawdź swój poziom znajomości języka!