Praca

English teacher

Mały Rynek School of foreign languages in Kraków established in 1992 with traditions of a stable position on the market is looking for native speakers of English to offer them employment in the school’s premises and in local companies. Working hours: afternoons or mornings.

Requirements:

  • Graduates of English Philology or Language Teaching Training Colleges
  • Availability and flexibility to work mornings and/or afternoons
  • Availability to work in the summer – July, September

We are looking for experienced but most of all dedicated and energetic people with positive attitude, sociable and open-mined.

If you are an energetic, open to new experiences individual – APPLY! Send in your CV!

We offer:

  • flexible working hours- a variety of work tools: modern equipment, interactive whiteboards, manuals
  • informal work atmosphere in an international team and many opportunities for integration and work in the heart of Kraków
  • Long-term satisfactory co-operation

Send us your CV! Please attach a clause concerning the processing of personal data. We hold the right to contact only the chosen candidates.

Lektor języka angielskiego

Zapraszamy do współpracy lektorów języka angielskiego. Zakres obowiązków:

  • prowadzenie zajęć grupowych i/lub indywidualnych,
  • opracowywanie konspektów zajęć oraz programów kursów,
  • przygotowywanie materiałów do zajęć,
  • prowadzenie dzienników kursów w formie wymaganej przy danym projekcie,
  • udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Wymagany stopień minimum licencjata kierunku filologicznego lub humanistycznego, udokumentowane przygotowanie do uczenia języka angielskiego jako obcego (np. certyfikat CELTA, TEFL).
Oferujemy zatrudnienie na umowę o dzieło.
Gwarantujemy bardzo dobre warunki pracy w doświadczonym zespole znanej szkoły językowej.
Zapewniamy dostęp do nowoczesnych materiałów i pomocy dydaktycznych.

Prosimy o przysłanie nam CV wraz z listem motywacyjnym, a następnie zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną.