Jak zapuścić paznokcie – prosty poradnik

Piękne paznokcie to marzenie każdej kobiety. Sprawiają, że dłonie wyglądają smukłe i dostojnie. Ich zapuszczenie nie jest jednak prostym zadaniem. Podczas wykonywania wszelkiego rodzaju prac domowych, ryzykujemy ich złamanie lub rozdwojenie. Nie jest to jednak zadanie niemożliwe. Sztuczne przedłużanie paznokci to nie jedyny sposób, aby cieszyć się ładną i długą płytką paznokcia. Jeśli nie chcemy wydawać każdego miesiąca pieniędzy na kosmetyczkę, warto się zainteresować jak zapuścić paznokcie i w jaki sposób o nie dbać na własną rękę. Sprawdź kilka naszych niezawodnych sposobów. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak szybko zapuścić paznokcie
  • w jaki sposób je pielęgnować
  • jak szybko zapuścić paznokcie

Zobacz także: Jakie kolory lakierów hybrydowych są obecnie najmodniejsze?

Jak szybko zapuścić paznokcie

Jeśli naszym celem są długie paznokcie, kluczowa powinna być ich ochrona. Najbardziej efektywny sposób na skuteczne zapuszczenie ich, to niedopuszczenie do ich złamania. W jaki sposób możemy je chronić? Należy unikać sytuacji, w których narażamy je na zniszczenia mechaniczne. Dlatego wszelkie podważanie i wyginanie płytki paznokcia będzie groziło ryzykiem złamania i pokrzyżowania naszych planów. Nawet jeśli mamy wrażenie, że naszym paznokciom nic się nie stało, na płytce mogą pojawić się mikrouszkodzenia, które w przyszłości mogą stać się przyczyną złamania lub rozdwojenia płytki paznokcia. 

Unikać powinniśmy także środków, które przesuszają nasze dłonie – powinniśmy nie stosować wszelkich środków chemicznych bezpośrednio na dłonie. Pomogą nam w tym rękawiczki gumowe, które powinniśmy nosić przy większości prac domowych.  

Dodatkową ochroną jest stosowanie odżywek do paznokci i zwykłych lakierów. Stanowią one dodatkowa wartswę ochrony płytki paznokcia, która zwiększy jej twardość i trwałość. Regularne stosowanie ich może uchronić nasze paznokcie przed złamaniem. Pamiętajmy przy zmywaniu lakieru o zastosowaniu zmywacza bez acetonu, który przesusza dłonie. 

Pielęgnacja długich paznokci

W trakcie procesu zapuszczania paznokci, powinniśmy o nie szczególnie zadbać. Przyda się w tym suplementacja od środka. Główne składniki odżywcze, które sprawią że nasze paznokcie będą ładne i długie to kompleks witamin B, witamina E, A, PP i H. Dodatkowo warto dodać do swojej diety kwas foliowy i pantotenowy oraz cynk, jod, żelazo. Jeśli szukamy naturalnych rozwiązań, pomóc powinno nam zielę skrzypu polnego. 

Ważne jest również stałe nawilżanie rąk i skórek. To zapewni dodatkową ochronę przez to, że płytka paznokcia staje się bardziej elastyczna. Może to także pomóc w uzyskaniu lepszego wyglądu skórek. Jeśli zależy nam na szybkim wzroście naszych paznokci, możemy do kremu do rąk dodać kilka kropel witaminy A+E. Taka mikstura powinna sprowokować nieznacznie szybszy wzrost paznokcia. 

Jak zapuścić paznokcie, jeśli złamie nam się jeden z paznokci, to nie jest tragedia. Naszym pierwszym krokiem powinno być spiłowanie go. Ostra krawędź złamania może spowodować dalsze zniszczenia. Aby nasze dłonie wyglądały estetycznie, warto jest wyrównać pozostałe paznokcie do długości tego złamanego. W takim wypadku musimy niestety zacząć proces zapuszczania od nowa. 

jak zapuścić paznokci

Jak zapuścić paznokcie – hybrydy

Jeśli nasze paznokcie są bardzo miękkie i mają tendencję do łamania się, zainwestowanie w paznokcie hybrydowe może być dobrym pomysłem na zapuszczenie ich. Hybryda bardziej utwardza paznokcie niż zwykły lakier. Możemy je wykonać w salonie kosmetycznym lub samodzielnie. Jest to prosty sposób na manicure. Polega on na nałożeniu warstwy lakieru bazowego, a następnie warstwy koloru. Każdą z warstw należy utwardzić. Na końcu można wybrać warstwę lakieru wierzchniego. Do wyboru jest możliwe klasyczne wykończenie błyszczące albo matowe.W ostatnim czasie modne jest również wykończenie brokatowe lub o efekcie syrenki. 

Jeśli nie chcemy osłabiać płytki paznokcia przez użycie lampy UV, można pomalować paznokcie zwykłym lakierem. W takim wypadku również poleca się użycie 4 warstw. Zaczynamy od bazy, która może być również odżywką. Następnie nakładamy dwie warstwy koloru i top coat.

Redakcja malyrynek.pl