Opiekun klienta w Warszawie – gdzie znaleźć pracę?

Dla dusz towarzystwa nie ma nic cenniejszego od stałego kontaktu z drugim człowiekiem. Dla takich osób idealna praca – to praca z ludźmi. Właśnie dlatego ekstrawertycy decydują się na stanowisko jako opiekun klienta. Dzięki temu mogą łączyć ze sobą rozwijanie pasji, pracę w zawodzie i oczywiście kontakty towarzyskie. Zanim jednak podejmą się tego wyzwania, zadają sobie wiele pytań. Często możemy słyszeć: ,,Co powinien umieć opiekun klienta?”, ,,Opiekun klienta w Warszawie – gdzie znaleźć pracę?”, ,,Czym zajmuje się opiekun klienta?”. Poniżej odpowiemy na wszystkie pytania. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości wśród osób poszukujących pracy na tym stanowisku.

Czym zajmuje się opiekun klienta?

Jak już sama nazwa wskazuje, opiekun klienta stale pracuje z kupującymi. Dzieje się tak niezależnie od branży, w której działa. Doradca ma za zadanie sprawić, aby zainteresowany produktami nie czuł się zagubiony. Niejednokrotnie różnorodność oferowanych rzeczy jest ogromna. Przez to konsumenci czują się przytłoczeni ich ilością. Właśnie dlatego opiekun klienta powinien doskonale znać cały asortyment lub usługi firmy. To znacznie ułatwi zainteresowanemu wybór produktów. Co więcej, dużym atutem osoby na tym stanowisku byłaby szybka umiejętność rozpoznawania potrzeb. Umożliwia to indywidualne dopasowanie produktów do kupującego. Dzięki temu konsument na pewno w przyszłości chętnie wróci do firmy. Jeżeli wystąpią jakieś komplikacje, opiekun klienta powinien je natychmiast rozwiązać. Postawi to w dobrym świetle zarówno przedsiębiorstwo, jak i pracownika. Podczas kolejnych zakupów kupujący najprawdopodobniej wybierze poprzedniego doradcę. Opiekun stale powinien budować pozytywny wizerunek firmy.

Opiekun klienta w Warszawie – gdzie znaleźć pracę?

Szukając pracy jako opiekun klienta warto skorzystać z różnego rodzaju portali. Na rynku powstaje coraz więcej nowych aplikacji/stron, które ułatwiają zdobycie wymarzonego zatrudnienia. 

Zdarza się również, że firmy poszukują kandydatów za pośrednictwem własnej strony internetowej. Niejednokrotnie można znaleźć zakładki o nazwie ,,praca” z aktualnymi ogłoszeniami. Coraz częściej pracodawcy umożliwiają złożenie aplikacji na dane stanowisko, nawet jeśli nie przeprowadzają w danym momencie rekrutacji. Dzięki temu kandydat zostanie wzięty pod uwagę w najbliższej z nich.

Warto poszukać pracy w obszarach, które nas interesują. Sprawi to, że będziemy mogli rozwijać swoje pasje i czerpać satysfakcję z wykonywanych obowiązków.  

Jeżeli działania pewnej marki są nam szczególnie bliskie, powinniśmy się z nią skontaktować. W momencie kiedy na stronie internetowej nie ma możliwości złożenia aplikacji – wyślij wiadomość lub złóż papiery osobiście. Za pomocą CV i listu motywacyjnego możemy przekonać do siebie pracodawcę. Jeśli damy się poznać jako wartościowe, kreatywne osoby, z pewnością będą o nas pamiętać!

Opiekun klienta w Warszawie 

Stanowisko opiekuna klienta jest spotykane niemalże w każdej branży. W końcu ma on za zadanie pomóc konsumentowi, niezależnie od tego, czego potrzebuje. Wiele osób niepotrzebnie kojarzy tę funkcję z doradcą klienta w sklepie. Jest jednak mnóstwo innych branż, w których niezbędna jest taka osoba. 

Pierwszą z nich jest pełnomocnik kancelarii. Jego zadaniem jest kompleksowa obsługa partnera biznesowego. Kandydat na takie stanowisko powinien dobrze znać i interesować się tematami związanymi ze wspomnianą wcześniej branżą. 

Kolejnym przykładem jest opiekun klienta w banku. Głównym zadaniem doradcy jest dbanie o osobę zainteresowaną ofertą naszej firmy. Instytucja finansowa jest do tego idealna. Nie ma chyba równie skomplikowanej tematyki dla osób, które na co dzień nie są z nią związane. Pracownik banku ma zatem duże wyzwanie. 

W Warszawie, jak i innych większych miastach w Polsce rośnie popularność medycyny estetycznej. Powiązane jest z nią wiele innowacyjnych produktów. Tematyka ta jest jednak bardzo obszerna i wymaga specjalistycznej wiedzy. Ponadto stale pojawiają się nowe rozwiązania i produkty. Osoba zainteresowana tego typu rzeczami zazwyczaj nie jest biegła w powyższej tematyce. Właśnie dlatego na rynku jest coraz większe zapotrzebowanie na opiekunów klientów, którzy są związani z medycyną estetyczną.

Opiekun klienta w Warszawie – wymagania

Szukając pracy na stanowisku opiekuna klienta wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie będą wymagania wobec nich. Oczywiście wszystko zależy od obszaru działania. Możemy jednak wyodrębnić te, które są niezbędne niezależnie od branży, w której pracujemy. 

Pierwszą z nich jest łatwość nawiązywania pozytywnych relacji z klientami. Muszą oni czuć, iż naprawdę chcemy dobrze doradzić, a nie wyłącznie sprzedać produkt. Co więcej, dobry kontakt z konsumentami utrzymuje nieskazitelny wizerunek firmy i sprawia, że kupujący chętnie wracają w przyszłości.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wysoka kultura osobista i bezproblemowa komunikacja. To, jak się wypowiadamy i zachowujemy również ma wpływ na postrzeganie całego przedsiębiorstwa/marki. Opiekun klienta jest poniekąd wizytówką całej organizacji. Jeżeli mamy bezpośredni kontakt z konsumentem, warto zadbać o schludny wygląd. Bardzo przydatna okaże się również znajomość zasad savoir-vivre’u.

Na niektórych stanowiskach pracodawcy oczekują również umiejętności skutecznych negocjacji

Opiekun klienta w Warszawie niejednokrotnie będzie miał styczność z obcokrajowcami. Dlatego bardzo ważna jest znajomość języka angielskiego (przynajmniej na poziomie komunikatywnym). Może okazać się konieczne obeznanie ze słownictwem specjalistycznym w danym zakresie. 

Wiele osób poszukując pracy jako doradca klienta, zastanawia się, jakie powinien mieć wykształcenie. Wszystko zależy od obszaru działania oraz pracodawcy. Zazwyczaj zatrudniający oczekuje ukończenia szkoły średniej. Studia wyższe niezbędne są raczej w przypadku bardziej wymagających branż.

Dużym atutem kandydata będzie doświadczenie na podobnym stanowisku. Nic przecież nie uczy, jak praktyka!

Redakcja malyrynek.pl