Seriale do nauki języka angielskiego

Okazuję się, że oglądanie seriali po angielsku, może nauczyć tego właśnie języka. Nie wymaga ona dużego nakładu pieniężnego, ani włożenia sporego wysiłku. Łączy ona przyjemne z pożytecznym. Jednak nie zawsze okazuje się w zupełności wystarczająca.

Dlaczego warto uczyć się poprzez oglądanie seriali po angielsku

Nauka, poprzez oglądania w obcym języku seriali, jest ciekawa oraz wciągająca. Nie ma przy niej typowych schematów oraz wkuwania na pamięć. Dzięki temu okazuje się, że nauka może być rozrywką. Oczywiście oglądanie seriali po angielsku poprawi nasze słownictwo, a nie gramatykę.

Dzięki oglądaniu seriali po angielsku można nauczyć się przede wszystkim żywego języka. Poznane słownictwo zależy głównie od tematyki oraz rodzaju wybranego serialu. Należy pamiętać, że język stale się zmienia i ewoluuje, co sprawia, że wydawnictwo ciężko za nim nadążać.

Jakie seriale sprawdzą się do nauki języka angielskiego?

Wybór dostępnych seriali w internecie jest ogromny, a dostęp do nich można uzyskać za naprawdę niewielkie pieniądze. Tak naprawdę z każdej serii można się czegoś nauczyć, ale najlepsze efekty osiągniemy, gdy uda nam się dopasować poziom trudności do posiadanych umiejętności. Warto również, znaleźć interesującą dla nas tematykę oraz typ humoru, który nas rzeczywiście rozśmiesza.

Sitcomy są to seriale komediowe, które opierają się na humorze sytuacyjnym. Uznawane są za jedne z najlepszych do nauki języka obcego, głównie dzięki prostej fabule oraz prostemu przekazowi. Ponadto, używane słownictwo jest to żywy język, często pojawia się w nich slang oraz powiedzenia. Bohaterzy są zazwyczaj typowymi przedstawicielami danego społeczeństwa. Co pozwala poznać nie tylko angielski, ale również zwyczaje oraz kulturę. Zaleca się je głównie na sam początek nauki, do osłuchania się z językiem obcym. Ponieważ zwykle to o czym się mówi, dzieje się w danej chwili w tym serialu, dlatego łatwo pomimo braków wyłapać, o co chodzi.

Seriale o superbohaterach są również dobre na sam początek. Również często posiadają one dość proste oraz podstawowe słownictwo, z małymi wyjątkami odnoszącymi się do supermocy. Kolejnym plusem jest to, że są one bardzo przyjemne w odbiorze oraz nie wymagają od nas ciągłego skupienia. Dodatkowo prawie we wszystkich seriach każdy odcinek można oglądać, bez dokładnego zapamiętania co wydarzyło się wcześniej. Co świetnie sprawdzi się, gdy mamy niewiele czasu.

Natomiast jeśli chodzi o seriale historyczne, naukowe oraz Science Fiction są bardziej odpowiednie dla ludzi bardziej doświadczonych. Ponieważ mogą zawierać trudne słownictwo, powiązane z daną dziedziną, które jest nieprzydatne przeciętnemu człowiekowi. Jednak jeśli, jest to serial pokrywający się z zainteresowaniami, to warto próbować pogłębiać ten temat.

Czy lepiej oglądać seriale do nauki angielskiego z napisami, czy bez?

Na początku bez wątpienia warto zacząć oglądać seriale z napisami po angielsku. Lepiej unikać polskich tłumaczeń, gdyż zamiast skupiać się na nauce języka, po prostu czytamy, niczego się nie ucząc. Z początku może wydawać się to trudne, jednak z czasem powinniśmy się do tego po prostu przyzwyczaić. Plusem z oglądania seriali z napisami jest nauka, nie tylko wymowy, ale również pisowni danych wyrazów.

Później warto zrezygnować z napisów i starać się wyłapywać sens jedynie z samego dźwięku. Jest to jednak trudne oraz może powodować zagubienia w fabule serialu. Pozwoli to popchnąć naszą naukę do przodu oraz przygotuje nas do wyciągania informacji z rozmowy.

Redakcja malyrynek.pl