Usługi DDD – na czym polegają?

Czynności wchodzące w zakres usług DDD są ważne nie tylko dla zachowania bezpieczeństwa ludzi, ale również dla infrastruktury obiektów oraz produktów, które są w nich przetrzymywane. W niektórych miejscach monitorowanie występowania szkodników i ich zwalczanie jest wręcz wymagane prawnie. Czym dokładnie są usługi DDD i czy firma świadcząca usługi sprzątające może również zająć się DDD w Twoim obiekcie?

Co kryje się pod pojęciem DDD?

DDD polega nie tylko na fizycznej eliminacji szkodników i drobnoustrojów, ale również na ciągłym monitorowaniu ich występowania. Czynności te są wymagane w obiektach użyteczności publicznej, np. w szpitalach, w hotelach, w przedszkolach, ale też w zakładach produkcyjnych oraz w magazynach. Specjalistyczna wiedza i doświadczenie firmy, a także profesjonalny sprzęt i nowoczesne metody monitorowania szkodników, mogą całkowicie wyeliminować w obiekcie szkodniki i pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa sanitarnego obiektu. Usługi DDD to nic innego jak dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja.

Dezynsekcja dotyczy wszystkich szkodników z grupy insektów występujących w obiektach – chodzi tutaj nie tylko o popularne karaczany, pluskwy, mrówki, osy i komary, ale także o szkodniki spichlerzy i magazynów (mole spożywcze, wołki zbożowe) oraz o szkodniki drewna. Profesjonalna firma zajmuje się zwykle kompleksowym usuwaniem wszystkich stadiów owada, czyli jaj, larw i osobników dorosłych. Dzięki temu uciążliwe insekty są całkowicie wyeliminowane.

Dezynfekcja skupia się na mniejszych organizmach, takich jak: bakterie, wirusy oraz grzyby. Obecnie do dezynfekcji pomieszczeń wykorzystuje się nowoczesne i szybkie metody oczyszczania. Wśród nich wyróżnia się ozonowanie i zamgławianie, opryski lub metodę elektrostatyczną polegającą na rozpylaniu cieczy naładowanej dodatnim ładunkiem elektrycznym. Dzięki temu udaje się dokładnie oczyścić nawet trudnodostępne miejsca.

Deratyzacja, inaczej zwana odszczurzaniem, polega na usunięciu gryzoni z obiektów, a także niedopuszczeniu do ich masowego pojawu. W tym celu w budynkach montuje się pułapki wabiące, trutki, pułapki żywołapne lub przynęty feromonowe.

Jakie znaczenie mają usługi DDD dla bezpieczeństwa ludzi?

Usługi DDD zapobiegają rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób, które mogą być przenoszone przez gryzonie lub przez owady i drobnoustroje. Szkodniki mogą też uszkadzać elementy konstrukcji lub maszyn, które znajdują się w obiektach, co również stanowi zagrożenie dla ludzi i straty finansowe. Monitorowanie występowania szkodników i utrzymywanie nienagannej higieny w obiektach, w których przebywają ludzie, poprawia komfort życia.

Usługi sprzątania a DDD – czy da się to połączyć?

Właściciele obiektów często decydują się na kompleksowy serwis. Nic w tym dziwnego, ponieważ usługi sprzątające oraz wsparcie w zakresie zwalczania szkodników to optymalne rozwiązanie dla inwestorów. Połączenie usługi sprzątania z usługami z zakresu DDD znajdziemy na stronie https://czystosc.impel.pl/. Takie zintegrowanie usług pozwala na sporą oszczędność czasu oraz pieniędzy, a także wpływa na lepszą koordynację i komunikację pomiędzy personelem odpowiedzialnym za wykonanie danej czynności. Dzięki czemu skraca się czas reakcji, co wpływa na szybszą i skuteczniejszą interwencję w przypadku zaobserwowania pojawienia się szkodników.

Redakcja malyrynek.pl