Kiedy i dlaczego warto sięgać po spray na odrosty?

Gdy włosy zaczynają odrastać, a różnica pomiędzy ich naturalnym kolorem oraz kolorem zastosowanej farby jest duża, konieczne jest podejmowanie energicznych działań. Na szczęście, nie zawsze musimy przyspieszać wizytę u fryzjera, aby poradzić sobie z tym problemem. Wcale nie mniej skutecznym sposobem jest sięgnięcie po spray na odrosty. Co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu?

Spray na odrosty – jak stosować?

Osoby, które pierwszy raz słyszą o sprayu na odrosty nie ukrywają, że mają pewne wątpliwości związane z tym, czy korzystanie z niego może być skuteczne. Zdecydowana większość z nich szybko przekonuje się jednak do niego. Nie może być zresztą inaczej, skoro użycie sprayu nie jest skomplikowane. Można nim farbować odrosty w domowym zaciszu, cała operacja nie powinna przy tym zająć nam więcej niż kilku minut. Spraye należą do kosmetyków o natychmiastowym działaniu. Ich atutem jest również to, że spłukują się natychmiast po umyciu włosów. Zdecydowana większość kosmetyków tego rodzaju jest wyposażona w specjalne aplikatory, praca z nimi okazuje się więc dziecinnie prosta. Zwykle wystarczy rozprowadzić spray na włosach, a następnie wmasować w nie. Przeważnie nie zajmuje to więcej niż kilkanaście minut.

Wady i zalety sprayu na odrosty

Trudno o kosmetyki wolne od wad, należy więc liczyć się z tym, że ma je również spray na odrosty. Najpoważniejszym problemem z nim związanym jest ten, że farba tego rodzaju nie musi być wcale zgodna z kolorem włosów, jakiego potrzebujemy. Różnice są szczególnie dobrze widoczne latem, a w pełnym słońcu rzeczywiście mogą rzucać się w oczy. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z problemem niemożliwym do rozwiązania. Często wystarczy, że spryska się sprayem nie tylko odrosty, ale całe włosy, a różnice nie będą już tak wyraźne. Pierwsze próby użycia sprayu mogą też zostawiać ślady na odzieży, warto więc, przynajmniej, dopóki nie nabierze się wprawy, zasłaniać ją zarówno podczas aplikacji farby, jak i rozprowadzania jej. Stosując spray na odrosty dobrze jest też zrezygnować z nawyku polegającego na przeczesywaniu włosów ręką.

Oczywiście, lista zalet sprayu na odrosty jest bez porównania dłuższa niż lista jego niedociągnięć. Jeśli będzie się pamiętać, że jest to rozwiązanie stworzone przede wszystkim z myślą o sytuacjach awaryjnych, łatwiej można będzie przymknąć oko na ewentualne niedociągnięcia. Trudno zresztą nie docenić choćby tego, że możemy liczyć na szybką aplikację i zadawalającą trwałość. Plusem kosmetyku jest również to, że nie błyszczy się on na włosach, a co za tym idzie, wygląda naturalnie. Osoby sięgające po spray mogą też liczyć na to, że kosmetyk będzie znacznie łagodniejszy dla włosów niż klasyczna farba, której używa się do ich koloryzacji.

Czego się spodziewać po sprayu na odrosty?

Osoby rozważające zakup sprayu na odrosty zwykle interesują się przede wszystkim tym, czy mają do czynienia z rozwiązaniem, którego stosowanie rzeczywiście gwarantuje widoczne efekty. Okazuje się, że odpowiedź na tak postawione pytanie jest twierdząca. Oczywiście, ponownie wypada podkreślić, że spray nie zastąpi koloryzacji, zarówno tej w salonie fryzjerskiej, jak i tej, z którą możemy mieć do czynienia w warunkach domowych. Jeśli jednak musimy mierzyć się z sytuacją kryzysową, efekt z pewnością będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Co ciekawe, spray może mieć też kilka nieoczekiwanych zastosowań. Tu warto wspomnieć choćby o osobach, które sięgają po ten kosmetyk, gdy pojawia się konieczność farbowania przez nie głowy.

Redakcja malyrynek.pl