Duża roślina doniczkowa, czyli kilka pomysłów na to, jak ozdobić swoje wnętrza

Trzeba przyznać, że wiele osób cały czas zapomina o tym, że duża roślina doniczkowa może całkiem zmienić wnętrze w naszych domach, mieszkaniach i biurach. Wiele osób rezygnuje z roślin i kwiatów z obawy przed niewłaściwą pielęgnacją, co doprowadza w efekcie do ich uschnięcia. Warto jednak podkreślić, iż w dobrych sklepach ogrodniczych jest mnóstwo roślin doniczkowych i pięknych, subtelnych kwiatów, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, ani też częstych odwiedzin ogrodnika. Wiele z nich doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, dlatego też warto w takie rośliny zainwestować.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaka duża roślina doniczkowa sprawdzi się do małych wnętrz
  • w jakie duże rośliny doniczkowe najczęściej inwestują klienci
  • jaki wpływ na nas mają duże rośliny doniczkowe

Zobacz także: Rośliny oczyszczające powietrze w domu

Jaka duża roślina doniczkowa będzie najlepsza do małych wnętrz?

Osoby, które chcą stworzyć w swoim domu „niewielką dżunglę” powinny wiedzieć, iż nie każda roślina nadaje się do kawalerki lub niewielkiego mieszkania. Są bowiem rośliny, które potrzebują przestrzeni, odpowiedniego dostępu do światła oraz doskonałych warunków do tego, by się we właściwy sposób rozwijać. Warto więc na takie zakupy udać się do dobrego sklepu ogrodniczego, gdzie można poprosić specjalistów o pomoc w dobrze roślin.

Są osoby, które dużo wyjeżdżają, jak i takie, które nie pamiętają nigdy o podlewaniu i przesadzaniu swoich roślin. Dla nich bez problemu znajdą się także kwiaty i drzewka. Wybór jest naprawdę duży, dlatego każdy znajdzie odpowiednią roślinkę dla siebie. Oprócz powyższych kwestii należy także wziąć pod uwagę to, czy w domu są dzieci lub zwierzęta. Wiele roślin jest trujących, dlatego też nie mogą znajdować się one w miejscu dostępnym dla maluchów, psów lub kotów.

W jakie duże rośliny doniczkowe najczęściej inwestują klienci?

Są osoby, które kochają piękne, kolorowe kwiaty, są klienci, którzy uwielbiają rośliny z wielkimi, rozłożystymi liśćmi, a są też tacy, którzy decydują się na bardzo oryginalne i nietypowe rośliny ze względu na ich ciekawy kształt i wygląd. Bez względu na to, czego szuka konkretny klient, trzeba przyznać, iż każde wnętrze lepiej prezentuje się, gdy są w nim świeże, pięknie, zielone rośliny.

Osoby, które nie chcą poświęcać zbyt wiele uwagi roślinom, powinny zainwestować w kaktusy. Ich wybór jest tak duży, że bez problemu można znaleźć w dobrej cenie niewymagające, efektowne kaktusy, o których nie trzeba na co dzień pamiętać. W polskich sklepach można kupić ponad 2000 różnych odmian kaktusów (w rozmaitych rozmiarach) w niezwykle przystępnych cenach. Wystarczy dokupić odpowiednią ziemię i właściwą doniczkę, by zyskać trochę zieleni w swoje przestrzeni.

Kolejną rośliną, na którą bardzo często decydują się klienci, jest anturium. Szczególnie starsze osoby kochają ją za piękne, rozłożyste liście i ciekawe, czerwone kwiaty. Tego typu roślina sprawdzi się zarówno w małym mieszkanku, jak i w przestrzennym domu. Trzeba jednak pamiętać o tym, by zagwarantować jej odpowiedni dostęp do światła oraz w miarę regularne podlewanie. Raz na jakiś czas warto anturium także przesadzić.

duża roślina doniczkowa

Coś dla osób, które kochają oryginalne rośliny

Są osoby, które nie wyobrażają sobie swoich pomieszczeń bez wielu roślin. To one w ich wnętrzach są najlepszą ozdobą i dodatkiem, dlatego też wiele uwagi im się poświęca. Bardzo często klienci kupują fiołka afrykańskiego ze względu na to, iż kwitnie on cały rok i wygląda niezwykle imponująco. Trzeba przyznać, iż fiołek afrykański jest rośliną, która sprawdzi się również na prezent dla bliskich osób. Wielobarwny, efektowny i łatwy w pielęgnacji fiołek najlepiej prezentuje się w salonie, jadalni, jak i w sypialni. Przy fiołku może znaleźć się także azalia doniczkowa, która także jest efektowna i nie wymaga od swoich właścicieli wiele uwagi.

Duża roślina doniczkowa — efekty na nasze samopoczucie

Rośliny nie tylko upiększają nasz dom, ale także mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Bardzo łatwo można znaleźć w sklepach ogrodniczych rośliny, które oczyszczają powietrze i poprawiają jego wilgotność. Będzie to dobra wiadomość dla mieszkańców dużych miast. Zamiast kupować drogie i skomplikowane urządzenia, które filtrują powietrze, warto zainwestować w naturalne filtry, jakimi są na przykład paprotki.

Kolor zielony ma uspokajający wpływ na nasz organizm. To oznacza, że możemy w naszym domu w bardzo prosty sposób zrobić strefę relaksu. Na pewno odczujemy pozytywny wpływ na nasz organizm i zredukujemy szybko poziom stresu.

Zobacz także: Czy warto postawić na mieszkanie w stylu boho?

Redakcja malyrynek.pl