Czy warto postawić na mieszkanie w stylu boho?

Mieszkania w stylu boho cieszą się popularnością nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach.  Warto, chcąc wprowadzić trochę nowości do naszego mieszkania zastanowić się, czy nie warto właśnie na niego postawić.  Mieszkanie w stylu boho, czyli jakie? Jakie kolory i przedmioty powinny się w nim znaleźć?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się styl boho
  • jakie kolory kojarzą się ze stylem boho
  • jak urządzić mieszkanie w stylu boho

Zobacz także: Ikea pokój młodzieżowy, w których świetnie będzie się czuł każdy nastolatek

Mieszkanie w stylu boho

Okazuje się, że styl boho to swobodny oraz nieformalny kierunek w modzie, a także w aranżacji wnętrz mieszkalnych. Warto dodać, że mieszkanie w stylu boho będzie przytulnym kątem inspirowanym bogactwem natury. Warto poznać historię tego trendu i dowiedzieć się, w jaki sposób tworzyć styl boho wnętrza. Należy zwrócić uwagę na to, że styl wnętrza boho powrócił do łask w latach 60. ubiegłego wieku, a obecnie jest bardzo popularny praktycznie na całym świecie. Co istotne, koncepcja przytulnej przestrzeni mieszkalnej wypełnionej osobistymi drobiazgami, a także wyposażenie w formie lekki, wygodnych mebli przypadła do gustu kręgom hipisowskim, o czym mało kto wie. Co więcej, często przeprowadzający się i otwarci przedstawiciele tej grupy docenili swobodę, jaką daje styl boho.

Styl boho – mieszkanie

Aktualnie styl boho ma wielu zwolenników na całym świecie. Nierzadko wzbogacają oni swe wnętrza o ciekawe dodatki. Mowa tu np. o wiklinowych doniczkach oraz o makramach. Do tego trzeba doliczyć makatki oraz kolorowe dywany. Co istotne, fani boho uwielbiają ręcznie zrobione ozdoby, a ponadto meble z historią. Warto wiedzieć, że pokój w stylu boho będzie przytulną oazą w praktycznie każdym mieszkaniu oraz domu. Dzięki nagromadzeniu pamiątek oraz sentymentalnych przedmiotów można stworzyć sypialnię oraz salon, który stanie się osobistym królestwem. Trzeba też wiedzieć o tym, że styl boho wnętrz to bardzo modny obecnie trend, na który decyduje się coraz więcej ludzi z całego świata. Zwłaszcza w Europie jest on popularny. Jego wprowadzenie do mieszkania nie powinno stanowić trudnego procesu. Należy postawić na intuicyjne podejście do estetyki, tak jak robili to członkowie cyganerii artystycznej w przeszłości. Warto zauważyć, że styl boho opiera się przede wszystkim na naturalności. Dlatego wszelkie elementy tj. kolory, materiały oraz tekstury powinny do niego nawiązywać.

mieszkanie w stylu boho

Sprawdzony styl do mieszkania

Żeby jeszcze bardziej przybliżyć wygląd wnętrza do świata przyrody, warto wzbogacać je o liczne rośliny. Okazuje się, że żywa roślinność zazieleni przestrzeń, a ponadto doda jej energii, co jest bardzo istotne. Suszone kwiaty warto przechowywać w ozdobnych szklanych donicach. Można też postawić na słoje, które nadadzą wnętrzu klimatycznego charakteru. Należy dodać, że gama kolorystyczna stylu boho opiera się przede wszystkim na barwach, które nawiązują do otaczającego nas świata przyrody. Warto wiedzieć, że naturalne barwy zdecydowanie wpływają pozytywnie na samopoczucie każdej osoby. Styl boho stawia przede wszystkim na ciemnie zielenie, które przypominają roślinność dżungli, a ponadto na beże oddające kolorystykę ziemi. Co więcej, popularność zyskuję obecnie też głębokie granaty bądź delikatne błękity. Do tego warto doliczyć turkusy, które nawiązują do nieba, wody, a ponadto do kwiatów lawendy.

Zobacz także: Duża roślina doniczkowa, czyli kilka pomysłów na to, jak ozdobić swoje wnętrza

Redakcja malyrynek.pl