Nowa nazwa czy nowa tożsamość? Oto, jak można zmienić nazwę użytkownika w serwisie FB

Posiadanie konta użytkownika w serwisie Facebook jest w dzisiejszych czasach czymś niezbędnym do życia w wirtualnym świecie. Często okazuje się nawet, że nazwa własnego profilu w tym serwisie, jest też kojarzona z czymś, co można nazwać internetową tożsamością. Na szczęście nazwę użytkownika na Facebooku można zmienić dużo łatwiej, niż ową tożsamość.

Zmiana nazwy – krok po kroku

Choć dla niektórych osób jest to niepojęte, to sposób na to, jak zmienic nazwe na FB jest bardzo prosty. Fakt, iż niewiele osób wie o takiej opcji wiąże się m.in. z tym, że interfejs Facebooka (zwłaszcza w kontekście ustawień) jest dość mało znany zwykłemu użytkownikowi tego serwisu. Wracając jednak do kwestii owej „zmiany”, to jest ona bardzo prosta. Wystarczy kliknąć w okienko swojego profilu (konta), które znajduje się w prawym górnym rogu interfejsu. Następnie należy kliknąć w menu „Ustawienia i prywatność”, a następnie w aplet „Ustawienia”. Na koniec należy wybrać opcję „Nazwa użytkownika”, po czym użytkownik powinien jej nową wersję wprowadzić do specjalnie przygotowanego okna dialogowego. Oczywiście sama nazwa użytkownika może być – od strony składniowej – bardzo zróżnicowana. W jej skład mogą bowiem wchodzić litery, cyfry, a także kropki, dzięki czemu wachlarz dostępnych opcji jest tu bardzo szeroki.

Jak zmienić nazwę użytkownika strony na Facebooku?

Powyższe kroki dotyczą sytuacji, gdy zmiana nazwy będzie dotyczyć wyłącznie profilu prywatnego. Jeśli zmianie ma ulec nazwa użytkownika strony, to należy przedsięwziąć następujące kroki:

1. Najważniejszą kwestią decydującą o możliwości zmiany nazwy własnej strony na FB jest status osoby, która tych zmian chce dokonać. Zmianę tą może przeprowadzić wyłącznie jej administrator, który ma pełnię praw co do wybranej strony.

2. Proces zmiany nazwy strony rozpoczyna się od kliknięcia w aplet „Strony”, który znajduje się w lewej części Aktualności. Dzięki temu będzie można wybierać spośród listy stron, których administratorem jest określony użytkownik serwisu.

3. Następnym krokiem jest przejście do strony, której nazwa ma zostać zmieniona. Gdy użytkownik wybierze taką stronę, należy kliknąć w aplet „Edytuj informacje o stronie”, który znajduje się w lewej części interfejsu strony na FB.

5. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie w aktualną nazwę użytkownika, a następnie jej zmiana poprzez wprowadzenie jej do specjalnego okna dialogowego. Po wprowadzeniu nazwy użytkownik powinien zatwierdzić zmianę za pomocą odpowiedniego przycisku.

Uwaga! Zmiana nazwy użytkownika strony również podlega pewnym ograniczeniom. Ważne, aby jej treść spełniała wymogi dotyczące użycia określonych typów znaków.

Zmiana nazwy użytkownika – kwestie praktyczne

Zmiana nazwy użytkownika strony nie musi być skutkiem czyjeś fanaberii lub kaprysu. Wręcz przeciwnie – czynność ta (która tak naprawdę jest bardzo prosta) może przełożyć się na większą efektywność wybranego serwisu. Co więcej, zmiana ta w obrębie profilu prywatnego, może nadać jego właścicielowi zupełnie nową tożsamość, co niejednokrotnie wynika z kwestii praktycznych, wizerunkowych, a nawet marketingowych. Mało tego, zmiana nazwy użytkownika strony może być też spowodowana przez znacznie bardziej przyziemne sprawy, to jest np. zmiany personalne. Tak czy inaczej, jest to proces, który trwa maksymalnie kilka minut.

Podsumowując, zmiana nazwy profilu użytkownika to proces szybki, prosty i wymagający jedynie podstawowej wiedzy nt. metod korzystania z tego serwisu. Bądź co bądź, menu „Ustawienia” dla dla wielu fejsbukowiczów prawdziwy temat tabu, który koniecznie warto zgłębić.

Redakcja malyrynek.pl