Auto na raty – sprawdzamy opcje kredytów samochodowych

Jak wiadomo, zakup samochodu w zdecydowanej większości przypadków będzie wiązał się z koniecznością zaciągnięcia przez osobę zainteresowaną dodatkowego zobowiązania. Osobom, które nie są w posiadaniu wystarczających środków pieniężnych, rekomendowane jest zwrócenie szczególnej uwagi na dostępne na rynku kredyty samochodowe. Można zaobserwować, że z roku na rok narzędziem, z którego korzysta coraz więcej osób jest kalkulator kredytu samochodowego.

Co dokładnie warto wiedzieć o kredycie samochodowym?

Należy zaznaczyć, że jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań przez osoby, które mają w planach zakup samochodu. Godny uwagi jest fakt, że za pomocą wspomnianego rodzaju kredytu możliwe jest obecnie sfinansowanie zakupu motorówki czy skutera. Ponadto celowość rozwiązania umożliwia zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci przedmiotu finansowania.

Kto obecnie może skorzystać z omawianego rozwiązania?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że o kredyt samochodowy mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Nie można zapomnieć, że kredyt można wziąć na pojazd nowy lub używany. Warto wiedzieć, że część osób zaciąga ten rodzaj kredytu w banku, a część w autoryzowanych salonach samochodowych.

Jakie są różnice pomiędzy kredytem gotówkowym a samochodowym?

Oczywiście największą różnicą jest cel, na jaki mają zostać wydane pieniądze. W przypadku kredytu samochodowego dana osoba może przeznaczyć pieniądze tylko i wyłącznie na zakup zadeklarowanego pojazdu. Z kolei w przypadku kredytu gotówkowego bank nie będzie pytał o cel, jaki ma być sfinansowany przy pomocy kredytu. Oznacza to, że część środków pieniężnych może zostać wydanych na zakup samochodu, a pozostałą sumę można bez większego problemu przeznaczyć na inne potrzeby.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Warto wiedzieć, że na rynku działają firmy specjalizujące się w pomocy osobom ubiegającym się o kredyt samochodowy. Doskonałym przykładem może być VW FS. Przedsiębiorstwo zajmuje się finansowaniem zakupu pojazdów. Nie ma znaczenia, czy celem osoby zainteresowanej będzie Skoda czy Audi. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób chce kupić auto na raty. Wśród potrzebnych dokumentów trzeba wymienić dowód osobisty czy dokument potwierdzający dochody. Oczywiście może to być zaświadczenie wystawione przez pracodawcę. 

Dlaczego warto zdecydować się na kredyt samochodowy?

Kalkulator kredytu samochodowego może pomóc osobie zainteresowanej wybrać najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku. Atutem jest także niższy koszt w porównaniu z kredytem gotówkowym. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że coraz większa liczba osób decyduje się na auto na raty. Firma VW FS może pomóc w podjęciu właściwej decyzji, a także w załatwianiu wszystkich formalności. Godny uwagi jest fakt, że okres finansowanie kredytu samochodowego może wynosić nawet 10 lat. Z kolei rozłożenie spłaty kredytu na większą liczbę rat umożliwia zdecydowanie obniżyć kwotę miesięcznej raty. Dzięki temu dana osoba może bez większego problemu dostosować ją do swoich możliwości. Do zalet należy także zaliczyć wybór dogodnego wariantu spłaty. Można bowiem zdecydować się na spłacanie zobowiązania w malejących lub równych ratach. Jak zostało już wspomniane wcześniej, można sfinansować nie tylko nowe, ale również używane samochody.

Redakcja malyrynek.pl