Poznajcie najmodniejsze trendy dla brodaczy w tym sezonie

Jeżeli planujesz zapuścić brodę, to na pewno chcesz wiedzieć, co będzie modne w tym sezonie. Otóż następuje powrót do brody krótkiej i średniej długości. Ma być modnie, ale i wygodnie. Jeśli już dłuższa broda to z geometrycznym ostrym cięciem. W dzisiejszym poradniku poznacie najmodniejsze trendy dla brodaczy. Dowiecie się też jak dobrze pielęgnować brodę.

Postaw na brodę typu twardziel lub balbo

Jednym z najmodniejszych rodzajów zarostu obecnie jest zarost na twardziela. Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się opadający krótki wąs połączony w sposób harmonijny z linią krótkiej brody, która łączy się z linią włosów po bokach, a jednocześnie jest starannie przycięta. Alternatywą jest broda typu balbo. W tym przypadku mamy brodę bez bokobrodów i także przycięty, opadający wąs. Różnica jest niewielka i obie te brody świetnie pasują dla mężczyzn z okrągłą twarzą. Równoważą ją i sprawiają, że bardziej przypomina pożądany kształt owalny. Broda typu twardziej jest krótka i wygodna, elegancka i nowoczesna. To samo można powiedzieć o brodzie balbo. Chętnie jest wybierana przez młodych mężczyzn z gęstym zarostem. Świetnie pasują zarówno do casualowych, jak i eleganckich stylizacji. Broda na twardziela obok trzydniowego zarostu jest cięciem, które najbardziej podoba się kobietom. Musi jednak dobrze się prezentować, zatem zamów akcesoria do brody w sklepie Beardman.pl, by być najlepszą wersją siebie. Wśród nich nie może zabraknąć kartacza, a także trymera do brody. Wybierz też grzebień, aby odmierzać i wyrównywać boki. Niezbędne będą też kosmetyki takie jak olejek do brody czy też balsam do brody. Ten drugi wybierz jeśli Twoja broda jest niesforna, a do tego ma tendencję do przesuszania się. Ale pamiętaj, że brodę powinieneś przede wszystkim dopasować do swojego kształtu twarzy.

Zarost typu kotwica, czyli klasyka dla okrągłej twarzy

Prawdziwą klasyką jest broda typu kotwica. Jest to niewielka broda, która wymaga pielęgnacji. Zatem zadbaj o niezbędne akcesoria do brody. Na pewno oprócz trymera, sprawdzą się też klasyczne akcesoria do golenia w końcu taka broda występuje tylko na podbródku, jest spiczasta i lustrzanym odbiciem dla niej są opadające, krótkie wąsy. Taka broda będzie świetnym wyborem dla okrągłej twarzy. Mogą na nią postawić również mężczyźni o twarzy owalnej, którzy nie muszą się ograniczać, jeśli chodzi o wybór stylu brody.

Trzydniowy zarost lub wąsy typy Chevron do owalnej twarzy

Nasza kolejna propozycja to trzydniowy zarost. Oczywiście to co dla jednych będzie trzydniowym zarostem dla innych będzie tygodniowym zarostem, bo przecież tempo wzrostu brody jest różne, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczyna się jej zapuszczanie i nie od razu, a stopniowo się zagęszcza. Warto pamiętać, że dla pobudzenia wzrostu włosków świetnie sprawdza się masaż skóry twarzy, który można wykonywać przy użyciu kartacza, uprzednio nakładając na twarz olejek do brody. W ten sposób można usunąć martwy naskórek, uwolnić pory skóry i doprowadzić do tego, że cebulki włosowe będą miały szansę się rozwinąć. Oczywiście jeśli Twój zarost nie jest tak pełny jak planowałeś, to w przypadku trzydniowego zarostu możesz zastosować środek do zagęszczania brody, a mianowicie puder do brody z drobinkami bawełny. Jest on dostępny w kilku odcieniach, zatem można dopasować go do swojego zarostu. Zamiast trzydniowego zarostu możesz tez wybrać wąs typu Chevron, czyli opadający wąs zachodzący na górną wargę.

Pasek zarostu na brodzie lub zarost typu szlachcic – do twarzy prostokątnej i kwadratowej

Na pewno zauważyłeś, że modny jest także minimalistyczny zarost w postaci paska na brodzie. Taki zarost najlepiej pasuje do mężczyzn o twarzy prostokątnej. Z kolej do twarzy kwadratowej świetnie sprawdzi się zarost typu szlachcic. Jest to dłuższa wersja zarostu typu kotwica. W ten sposób można zarysować podbródek i złagodzić rysy twarzy w przypadku twarzy kwadratowej. Tutaj trzeba przy trymowaniu pamiętać o tym, że ważne jest także trymowanie precyzyjne, dzięki któremu można uzyskać wyrazisty kształt brody.

Zainwestuj w niezbędne akcesoria do brody i postaw na jeden ze stylów brody modnych w tym sezonie. Dzięki temu będziesz czuł się świetnie i wyglądał świetnie. Takie brody są wygodne nawet w czasie upałów.

Redakcja malyrynek.pl